duminică, 24 iunie 2012

Elefantul Citta a prezis victoria Italiei în meciul din sferturi cu Anglia

Elefantul Citta a dat verdictul: Italia se va califica în semifinalele Campionatului European după ce va învinge în sferturi Anglia. Martorii acestei predicţii spun că scenariul va fi altul: "Meciul va ajunge la penalty-uri!"
Elefantul Citta a prezis victoria Italiei în duelul cu Anglia din sferturile europenelor. Oracolul oficial al competiţiei a ales fără ezitare pepenele galben de lângă steagul italian, însă imediat l-a mâncat şi pe cel din dreptul Angliei.

Vizitatorii grădinei zoologice nu au fost de acord cu alegerea făcută de Citta.

"Va fi un meci de egal. Ştim cu toţii cum se apără Italia. Şi Anglia se apără bine, atunci când vrea. Cred că se va ajunge la penaltiuri şi Anglia va pierde, ca de obicei", a menşionat vizitatorul Andrew Philpot.

Citta a cam dat-o în bară cu predicţiile la EURO 2012. Iar cel mai mult i-a dezamăgit pe polonezi. Elefantul a prezis victoria naţionalei Poloniei în meciurile cu Grecia şi Rusia, însă ambele partide s-au terminat la egalitate cu acelaşi scor, 1-1.