vineri, 22 iunie 2012

EURO 2012: Germania - Grecia, scor 4:2. Mașinăria germană zdrobește naționala Greciei!

Germania a învins la scor naționala Greciei în sferturile de finală de la Euro2012. Echipa lui Joachim Low a avut emoții în prima parte a meciului, după care jucătorii nemți s-au instalat definitiv la cârma partidei.

Germania a deschis scorul în prima repriză, după care a fost egalată la începutul reprizei a doua. Ulterior, timp de 15 minute, echipa lui Klose a marcat încă de 3 ori. Spre finalul meciului, grecii au reușit să înscrie încă un gol din penalty.

În timpului celei de-a doua reprize nemții au dominat meciul, creând mai mult faze spectaculoase. Scor final, Germania - Grecia, 4:2. Naționala elenă pleacă acasă de la Euro.
Germania va întâlni în semifinală câștigătoarea din meciul Anglia - Italia.